Počas víkendu sa na palubovkách predstavili štyri družstvá z nášho klubu. Prečítajte si, ako sa nám darilo.

02.02.2020

JUNIORKY:

ŠVK Pezinok - PALAS VK LEVICE 0:3 (-16, -22, -9)

ŠVK Pezinok - PALAS VK LEVICE 1:3 (-17, -20, 22, -17)

Na palubovke v Pezinku nastúpili v sobotu poobede naše juniorky. Poobedné zápasy sú nezvyčajné, bolo pre nás ťažšie udržať sa v tempe počas oboch zápasov. Domáce hráčky v úvodnom zápase nepredviedli bojovný výkon, čím nám výhru uľahčili. Druhý duel už bol diametrálne odlišný, súperky vzdorovali aj za povzbudzovania publika a my sme im našimi chybami dali priestor. Našťastie sme sa dokázali prebrať a aj druhý zápas vyhrať.

Ďalší zápas odohrajú naše juniorky v sobotu 15.2.2019 vonku proti MVK Nové Mesto nad Váhom.

KADETKY:

MVK Nové Mesto nad Váhom - PALAS VK LEVICE 2:3 (-20, 22, -17, 19, -14)

MVK Nové Mesto nad Váhom - PALAS VK LEVICE 3:2 (24, 22, -21, -17, 12)

Kadetky cestovali do Nového Mesta nad Váhom, kde v prvom zápase rozhodovali prihrávky a podania. Celý duel bol ako na hojdačke, vo štvrtom sete zmenili domáci zostavu, čo sa im vyplatil a rozhodnúť sa muselo až v piatom sete. V ňom sme mali viac šťastia my a prvý zápas sme dokázali vyhrať. Úvod druhého stretnutia nám nevyšiel, prehrali sme koncovky oboch setov a za stavu 0:2 sme neboli v najlepšej pozícií. Dievčatá na to však zareagovali najlepšie ako mohli a manko dohnali, opäť sa muselo rozhodovať v piatom sete. Ten vyšiel lepšie domácim hráčkam. Počas oboch zápasov nám mierna viazla súhra s blokárkami, na čom budeme musieť popracovať. Tento zápas bol zásluhou oboch tímov asi najkvalitnejší, ktorý sme odohrali v doterajšom priebehu sezóny kadetiek a deľbu bodov považujeme za spravodlivú.

Ďalší zápas odohrajú naše kadetky v nedeľu 16.2.2020 doma proti VK Schaeffler Skalica.

STARŠIE ŽIAČKY:

PALAS VK LEVICE - VK RZ Nové Zámky 1:3 (-10, -14, 16, -9)

PALAS VK LEVICE - VK RZ Nové Zámky 0:3 (-10, -13, -9)

Staršie žiačky nastúpili na domácej palubovke proti súperkám z Nových Zámkov. Od začiatku sme pôsobili ustráchaným dojmom a nedarilo sa nám podľa predstáv. V prvom stretnutí sa nám podarilo vyhrať jeden set, v tom druhom nás Nové Zámky jasne prehrali. Z nášho pohľadu išlo asi o najhorší zápas a v ďalšom priebehu sezóny budeme musieť na našom hernom prejave poriadne zapracovať.

Ďalší zápas odohrajú naše staršie žiačky v sobotu 15.2.2020 doma proti VM Senica.

MLADŠIE ŽIAČKY:

VK RZ Nové Zámky - PALAS VK LEVICE 3:0 (24, 10, 14)

VK RZ Nové Zámky - PALAS VK LEVICE 3:0 (13, 21, 14)

Na palubovku posledných Nových Zámkov sme cestovali s jasným cieľom vyhrať. Našim hráčkam sa od začiatku darilo plniť úlohu favorita, hrali sme naplno a dievčatá do bodky plnili pokyny trénerky. Napriek neúčasti viacerých hráčiek zo základnej zostavy sme so súperkami nemali väčšie problémy, na palubovku sa dostali všetky dievčatá a podali skvelý výkon. Základná časť sa pre mladšie žiačky skončila a mesačnú pauzu pred začiatkom nadstavbovej časti využijú naše volejbalistky na prípravu do ďalšej fázy sezóny, z ktorej by radi postúpili na Majstrovstvá Slovenska.

Ďalší zápas odohrajú naše mladšie žiačky v nedeľu 15.3.2020 doma proti VK Schaeffler Skalica.

Počas uplynulého víkendu sa opäť predstavili na palubovkách naše družstvá. Nižšie si môžete prečítať, ako sa našim dievčatám darilo.

28.01.2020

JUNIORKY:

PALAS VK LEVICE - Slávia UK Dráčik Bratislava 2:3 (24, 15, -18, -13, -8)

PALAS VK LEVICE - Slávia UK Dráčik Bratislava 3:2 (-17, 10, -14, 12, 10)

Na našu palubovku pricestovala Slávia a už úvodné výmeny naznačili, že diváci uvidia kvalitný zápas. V prvých dvoch setoch sme hrali vynikajúci volejbal, či už v obrane, ale aj pri riešeniach na útoku. V nasledujúcich setoch sme sa nevedeli trafiť do podania robili sme veľa chýb a odišla nám prihrávka. Muselo sa rozhodnúť v piatom sete. Lepší vstup doň mala Slávia, my sme len doťahovali manko. Sporné rozhodnutie v náš neprospech nás vyladilo a do tempa sme sa už v priebehu prvého zápasu nedostali. V druhom zápase sme chceli odčiniť nešťastnú prehru, úvod nám nevyšiel, robili sme veľa chýb a prestali sme hrať pestro. Tento zápas bol ako na hojdačke a rozhodnúť sa opäť museli v piatom sete, ktorý sme tentokrát zvládli, keď sme súperky zatlačili podaním, a pripísali si výhru. Dievčatám gratulujeme k predvedenému výkonu.

Ďalší zápas odohrajú naše juniorky v sobotu 1.2.2020 vonku proti ŠVK Pezinok.

KADETKY:

PALAS VK LEVICE - 1. VK Púchov 3:0 (22, 24, 19)

PALAS VK LEVICE - 1. VK Púchov 3:1 (17, -23, 19, 22)

V nedeľu pricestovali na našu palubovku hráčky Púchova. Po náročných zápasoch v sobotu, sme museli nakombinovať zostavy na zápasy kadetiek. Oba zápasy boli o tom, že kto lepšie podával, ten vyhrával. Nám v konečnom dôsledku vyšli tieto zápasy, keďže sme stratili jediný set. Skóre však naznačuje, že ani jeden zo zápasov nebol jednoduchý. Pre nás sú však dôležitejšie body a fakt, že sme mohli dať priestor aj mladším dievčatám a udržali sme sa na prvom mieste. Dievčatám gratulujeme ku kvalitným výkonom.

Ďalší zápas odohrajú naše kadetky v nedeľu 2.2.2020 vonku proti MVK Nové Mesto nad Váhom.

VK Schaeffler Skalica B - PALAS VK LEVICE 3:0 (10, 9, 20)

VK Schaeffler Skalica B - PALAS VK LEVICE 3:0 (12, 21, 17)

V kategórií starších žiačok cestovali naše dievčatá do Skalice, kde ich čakal aktuálne 4. tím tabuľky. Našim dievčatám sa od úvodu veľmi nedarilo, naopak súperky trestali každé zaváhanie. Tento dvojzápas bol pre nás ťažký aj z toho dôvodu, že sme nemali dostatočný počet dievčat na prestriedanie, takže trénerka Bariaková nemohla dať z lavičky tímu impulz. Napriek snahe sme v oboch zápasoch súperkám podľahli a nedokázali sme vyhrať set.

Ďalší zápas odohrajú naše staršie žiačky v sobotu 1.2.2020 doma proti VK RZ Nové Zámky.

PALAS VK LEVICE - VK Nové Mesto nad Váhom 3:0 (24, 10, 14)

PALAS VK LEVICE - VK Nové Mesto nad Váhom 3:0 (13, 21, 14)

Po dlhej pauze nastúpili na domácu palubovky mladšie žiačky proti Novému Mestu nad Váhom. V úvode sa nám nedaril podľa predstáv, mali sme pomalší rozbeh. Táto fáza našťastie netrvala dlho, dievčatá sa vyhecovali a kvalitným výkonom ,hlavne na bloku, rozhodli o svojich výhrach v oboch zápasoch. Napriek tomu, že sa nám miestami nedarilo na podaní, si naše hráčky zaslúžia pochvalu.

Ďalší zápas odohrajú naše mladšie žiačky v nedeľu 2.2.2020 vonku proti VK RZ Nové Zámky.

MINI Skupina A:

PALAS VK LEVICE C - VK Spartak UJS Komárno 1:2 (-26, 19, -8)

PALAS VK LEVICE A - PALAS VK LEVICE C 2:0 (13, 1)

PALAS VK LEVICE A - PALAS VK LEVICE B 2:0 (5, 6)

PALAS VK LEVICE B - VK Spartak UJS Komárno 0:2 (-21, -24)

PALAS VK LEVICE B - PALAS VK LEVICE C 2:1 (21, -21, 4)

VK Spartak UJS Komárno - PALAS VK LEVICE A 0:2 (-6, -2)

Turnaj MINI prebehol opäť v jasnej réžií nášho áčka. Tomu sa postupne podarilo zdolať všetkých súperov, neohrozene vyhralo celú skupinu a postúpilo do semifinále. Medzi ostatnými tímami sa strhla vyrovnaná bitka o druhé postupové miesto. Béčko podľahlo áčku aj Komárnu, naopak dokázalo vyhrať s našim céčkom, ktoré po nevyrovnaných a zakríknutých výkonoch svoje zápasy prehralo. Ďakujeme rodičom za skvelú atmosféru a dievčatám za predvedené výkony.

MINI Skupina B:

PALAS VK LEVICE D - PALAS VK LEVICE E 2:0 (11, 7)

PALAS VK LEVICE F - PALAS VK LEVICE D 2:0 (7, 3)

PALAS VK LEVICE E - PALAS VK LEVICE F 0:2 (-4, -6)

PALAS VK LEVICE G - PALAS VK LEVICE F 0:2 (-14, -14)

PALAS VK LEVICE E - PALAS VK LEVICE G 0:2 (-9, -3)

PALAS VK LEVICE D - PALAS VK LEVICE G 0:2 (-8, -5)

Naše déčko a éčko zbieralo ďalšie cenné skúsenosti v konkurencií starších a herne vyspelejších tímov ef a gé. Napriek veľkému rozdielu sa dievčatá z déčka a éčka snažili, zdokonalili sa hlavne na podaní a tešia na ďalšie zápasy s novými súpermi. Efko a géčko podľa predpokladov ovládli tabuľku a putujú do semifinálových bojov. Éčko zabojuje 22.2. doma proti Púchovu, Myjave a Novému Mestu nad Váhom. Géčko sa predstaví 15.2. v skupine s našim Áčkom, Skalicou a Senicou.

V reprezentácií do 19 rokov mal zastúpenie aj náš klub v podobe Rebeccy Földešiovej a asistenta trénera Lukáša Lanču.

13.01.2020

Ženská reprezentícia Slovenska do 19 rokov odohrala na konci roka medzinárodný turnaj v maďarskom meste Dunaújvároš. „Bol to medzinárodný turnaj MEVZA, ktorý sa koná ako každý rok v termíne 28. - 30.12., za účasti Slovinska, Chorvátska, Česka, Maďarska, Rakúska, Izrael a Slovenska. Počas troch dní družstvá odohrali zápasy systémom každý s každým, na 3 hrané sety,“ opísal turnaj asistent trénera reprezentácie Slovenska do 19 rokov a tréner PALAS VK LEVICEe, Lukáš Lanča. Dievčatá nastúpili najprv proti našim západným susedom z Česka, ktorým podľahli 0:3. V podvečernom zápase sa už Slovenkám darilo lepšie, keď vyhrali zápas s Rakúskom. Ďalší deň sa mladé Slovenky predstavili proti Chorvátkam, ktorým podľahli 0:3 a tiež proti domácemu výberu Maďarska. Napriek tomu, že naše reprezentantky vyhrávali v úvodnom sete už 23:21, nedokázali ho dotiahnúť do úspešného konca. Podobný priebeh mal celý zápas a domáce družstvo si tak pripísalo výhru. Posledný deň nastúpili naše reprezentantky proti Izraelu, ktorý sa im podarilo zdolať 2:1 a Slovinsko, ktoré už bolo nad naše sily. Po šiestich zápasoch obsadila reprezentácia Slovenska do 19 rokov 6. miesto. Naše želiezko v ohno, Rebecca Földešiová, zbierala reprezentačné skúsenosti pod dohľadom klubového trénera a reprezentačného asistenta, Lukáša Lanču. „Rebecca veľa príležitostí nemala, ale verím, že každá takáto skúsenosť jej niečo dá a posunie ju to ďalej,“ prial si tréner PALAS VK LEVICE a asistent trénera reprezentácie do 19 rokov, Lukáš Lanča.

Výsledky:

SLOVENSKO - Česko 0:3 (-19, -17, -21)

SLOVENSKO - Rakúsko 2:1 (19, -20, 24)

Chorvátsko - SLOVENSKO 2:1 (25, -23, 11)

SLOVENSKO - Maďarsko 0:3 (-23, -15, -20)

SLOVENSKO - Izrael 2:1 (-21, 14, 22)

Slovinsko - SLOVENSKO 3:0 (20, 23, 22)

Počas víkendu sa na palubovkách predstavilo až sedem našich tímov. Prečítajte si, ako sa našim hráčkam darilo.

11.12.2019

JUNIORKY:

PALAS VK LEVICE - HIT Trnava 3:1 (15, -19, 13, 15)

PALAS VK LEVICE - HIT Trnava 3:0 (16, 17, 24)

Juniorky hostili doma posledný celok tabuľky z Trnavy, ktorý posilnil káder aj o štyri hráčky z extraligy žien. V našom družstve dostali príležitosť ukázať sa menej vyťažené dievčatá. Bez ohľadu na súpera mal náš tím jasnú predstavu, ako zápas odohrať. V prvom zápase sme síce stratili jeden set, avšak nakoniec sa oba zápasy skončili našou výhrou.

Ďalší zápas odohrajú naše juniorky v sobotu 14.12.2019 vonku proti ŠŠK Bilíkova Bratislava.

VK Nové Mesto nad Váhom - PALAS VK LEVICE 3:1 (15, -16, 14, 18)

VK Nové Mesto nad Váhom - PALAS VK LEVICE 3:2 (22, -16, -23, 23, 13)

V sobotu cestovali naše staršie žiačky do Nového Mesta nad Váhom. V prvom zápase sa nám nedarilo hlavne na podaní, nešiel nám ani príjem pri ktorom nám nepomáhal ani nízky strop telocvične. Tiež nám nešli útočné údery, kedy veľa lôpt končilo mimo ihriska. V druhom zápase dievčatá začali plniť taktické pokyny, darili sa nám útočné lopty, dokonca sme si vyskúšali aj nové veci. Veľmi dobre sme hrali aj na sieti, každý set bol vyrovnaný a rozuzlenie zápasu priniesol až tajbrejk. Škoda, že sme nevyhrali, ale dievčatá si za výkon zaslúžia pochvalu.

Ďalší zápas odohrajú naše staršie žiačky v sobotu 14.12.2019 doma proti HIT Trnava.

PALAS VK LEVICE - HIT Trnava 3:0 (17, 19, 19)

PALAS VK LEVICE - HIT Trnava 3:0 (11, 13, 15)

Mladšie žiačky sa v sobotu predstavili pred domácim publikom proti Trnave. Úvodný duel nám nevyšiel podľa predstáv, dlho sme sa nevedeli prebrať, dievčatá si po šnúre výhier dovolili poľaviť, z čoho samozrejme nebola nadšená trénerka Solčianska. Zápas sme napriek tomu dokázali dotiahnúť do víťazného konca bez straty setu, čo ale neodzrkadlovalo dianie na ihrisku. Cez prestávku sa naše hráčky vyhecovali, išli po každej lopte a pevne držali opraty zápasu vo svojich rukách. Druhý zápas sme nakoniec zvládli bez väčších problémov.

Ďalší zápas odohrajú naše mladšie žiačky v nedelu 15.12.2019 vonku proti VK Schaeffler Skalica.

MIDI Skupina A:

PALAS VK LEVICE „A“ - VC Spartak Komárno 2:0 (22, 21)

VO HIT Trnava - PALAS VK LEVICE „D“ 0:2 (-12, -19)

PALAS VK LEVICE „D“ - VC Spartak UJS Komárno 2:0 (7, 15)

PALAS VK LEVICE „D“ - PALAS VK LEVICE „A“ 1:2 (-20, 15, -11)

VO HIT Trnava - PALAS VK LEVICE „A“ 0:2 (-10, -11)

V skupine A sa predstavili naše tímy MIDI „A“ a MIDI „D“. Obom našim družstvám sa postupne podarilo zdolať Trnavu aj Komárno bez straty setu. Najlepším zápasom bol duel medzi našimi mužstvami, ktorý tento krát dopadol lepšie pre Áčko. Naša hra sa od zápasu k zápasu zlepšuje, na ihrisku sa vidieť pokroky, s čím sme veľmi spokojní.

Ďalší turnaj odohrajú naše MIDI „A“ a MIDI „D“ vo štvrtok 19.1.2020.

MIDI Skupina B:

VM Senica - PALAS VK LEVICE „B“ 0:2 (-8, -15)

PALAS VK LEVICE „C“ - VK Schaeffler Skalica 2:1 (-20, 17, 7)

PALAS VK LEVICE „B“ - PALAS VK LEVICE „C“ 2:0 (16, 12)

PALAS VK LEVICE „B“ - VK Schaeffler Skalica 2:0 (11, 4)

PALAS VK LEVICE „C“ - VM Senica 0:2 (-15, -20)

Béčko a céčko MIDI sa predstavili na turnaji proti Senici a Skalici. Béčko dokázalo zdolať Skalicu, Senicu aj naše céčko, pričom dievčatá nestratili ani set. Céčku sa darilo o čosi menej, keď podľahlo béčku a Senici. Proti Skalici predviedli dievčatá podstatne lepší výkon, ktorý im vyniesol prvú výhru. Za predvedený výkon si dievčatá z oboch družstiev zaslúžia pochvalu.

Ďalší turnaj odohrajú naše MIDI „B“ a MIDI „C“ vo štvrtok 19.1.2020.