Počas víkendu sa na palubovkách predstavilo až sedem našich tímov. Prečítajte si, ako sa našim hráčkam darilo.

11.12.2019

JUNIORKY:

PALAS VK LEVICE - HIT Trnava 3:1 (15, -19, 13, 15)

PALAS VK LEVICE - HIT Trnava 3:0 (16, 17, 24)

Juniorky hostili doma posledný celok tabuľky z Trnavy, ktorý posilnil káder aj o štyri hráčky z extraligy žien. V našom družstve dostali príležitosť ukázať sa menej vyťažené dievčatá. Bez ohľadu na súpera mal náš tím jasnú predstavu, ako zápas odohrať. V prvom zápase sme síce stratili jeden set, avšak nakoniec sa oba zápasy skončili našou výhrou.

Ďalší zápas odohrajú naše juniorky v sobotu 14.12.2019 vonku proti ŠŠK Bilíkova Bratislava.

STARŠIE ŽIAČKY:

VK Nové Mesto nad Váhom - PALAS VK LEVICE 3:1 (15, -16, 14, 18)

VK Nové Mesto nad Váhom - PALAS VK LEVICE 3:2 (22, -16, -23, 23, 13)

V sobotu cestovali naše staršie žiačky do Nového Mesta nad Váhom. V prvom zápase sa nám nedarilo hlavne na podaní, nešiel nám ani príjem pri ktorom nám nepomáhal ani nízky strop telocvične. Tiež nám nešli útočné údery, kedy veľa lôpt končilo mimo ihriska. V druhom zápase dievčatá začali plniť taktické pokyny, darili sa nám útočné lopty, dokonca sme si vyskúšali aj nové veci. Veľmi dobre sme hrali aj na sieti, každý set bol vyrovnaný a rozuzlenie zápasu priniesol až tajbrejk. Škoda, že sme nevyhrali, ale dievčatá si za výkon zaslúžia pochvalu.

Ďalší zápas odohrajú naše staršie žiačky v sobotu 14.12.2019 doma proti HIT Trnava.

MLADŠIE ŽIAČKY:

PALAS VK LEVICE - HIT Trnava 3:0 (17, 19, 19)

PALAS VK LEVICE - HIT Trnava 3:0 (11, 13, 15)

Mladšie žiačky sa v sobotu predstavili pred domácim publikom proti Trnave. Úvodný duel nám nevyšiel podľa predstáv, dlho sme sa nevedeli prebrať, dievčatá si po šnúre výhier dovolili poľaviť, z čoho samozrejme nebola nadšená trénerka Solčianska. Zápas sme napriek tomu dokázali dotiahnúť do víťazného konca bez straty setu, čo ale neodzrkadlovalo dianie na ihrisku. Cez prestávku sa naše hráčky vyhecovali, išli po každej lopte a pevne držali opraty zápasu vo svojich rukách. Druhý zápas sme nakoniec zvládli bez väčších problémov.

Ďalší zápas odohrajú naše mladšie žiačky v nedelu 15.12.2019 vonku proti VK Schaeffler Skalica.

MIDI Skupina A:

PALAS VK LEVICE „A“ - VC Spartak Komárno 2:0 (22, 21)

VO HIT Trnava - PALAS VK LEVICE „D“ 0:2 (-12, -19)

PALAS VK LEVICE „D“ - VC Spartak UJS Komárno 2:0 (7, 15)

PALAS VK LEVICE „D“ - PALAS VK LEVICE „A“ 1:2 (-20, 15, -11)

VO HIT Trnava - PALAS VK LEVICE „A“ 0:2 (-10, -11)

V skupine A sa predstavili naše tímy MIDI „A“ a MIDI „D“. Obom našim družstvám sa postupne podarilo zdolať Trnavu aj Komárno bez straty setu. Najlepším zápasom bol duel medzi našimi mužstvami, ktorý tento krát dopadol lepšie pre Áčko. Naša hra sa od zápasu k zápasu zlepšuje, na ihrisku sa vidieť pokroky, s čím sme veľmi spokojní.

Ďalší turnaj odohrajú naše MIDI „A“ a MIDI „D“ vo štvrtok 19.1.2020.

MIDI Skupina B:

VM Senica - PALAS VK LEVICE „B“ 0:2 (-8, -15)

PALAS VK LEVICE „C“ - VK Schaeffler Skalica 2:1 (-20, 17, 7)

PALAS VK LEVICE „B“ - PALAS VK LEVICE „C“ 2:0 (16, 12)

PALAS VK LEVICE „B“ - VK Schaeffler Skalica 2:0 (11, 4)

PALAS VK LEVICE „C“ - VM Senica 0:2 (-15, -20)

Béčko a céčko MIDI sa predstavili na turnaji proti Senici a Skalici. Béčko dokázalo zdolať Skalicu, Senicu aj naše céčko, pričom dievčatá nestratili ani set. Céčku sa darilo o čosi menej, keď podľahlo béčku a Senici. Proti Skalici predviedli dievčatá podstatne lepší výkon, ktorý im vyniesol prvú výhru. Za predvedený výkon si dievčatá z oboch družstiev zaslúžia pochvalu.

Ďalší turnaj odohrajú naše MIDI „B“ a MIDI „C“ vo štvrtok 19.1.2020.

Počas víkendu sa predviedli na palubovke skoro všetky naše tímy. Poďte si prečítať, ako sa našim dievčatám darilo.

28.11.2019

JUNIORKY:

PALAS VK LEVICE - ŠŠK Vivus Bratislava 3:0 (23, 12, 17)

PALAS VK LEVICE - ŠŠK Vivus Bratislava 3:0 (8, 25, 25)

Juniorky privítali na domácej palubovke Vivus. Úvod stretnutia bol z našej strany slabší, postupom zápasu sme sa však pekne rozohrali. V momente, keď sme súperky pritlačili našim podaním, bol pre nás zápas podstatne jednoduchší. Začiatok druhého duelu nám vyšiel lepšie, v prvom sete sme súperkám dovolili len 8 bodov. V ďalšom priebehu stretnutia sme zmenili zostavu. Napriek tomu, že v druhom a treťom sete sme prehrávali 22:24, stále sme verili, že dokážeme uspieť. Najväčšie pozitívum tohto víkendu je fakt, že sa v tíme našli dievčatá, ktoré v potrebných chvíľach dokázali prebrať zodpovednosť a potiahli celý tím k výhre.

Ďalší zápas odohrajú naše juniorky v sobotu 7.12.2019 doma proti HIT Trnava.

KADETKY:

PALAS VK LEVICE - Športová škola volejbal Nitra 3:0 (12, 22, 19)

PALAS VK LEVICE - Športová škola volejbal Nitra 3:1 (-23, 17, 18, 20)

V domácom prostredí nastúpili naše hráčky v značne pozmenenom zložení, keďže viaceré dostali z dôvodu nahusteného programu voľno. Tu sa však otvorili dvere pre menej vyťažené hráčky a tiež pre mladšie dievčatá z tímu starších žiačok. Postupom zápasu sa dostali na palubovku a svojej šance sa chopili. Obe stretnutia sme dokázali odohrať koncentrovane a s úspešným koncom, za čo si dievčatá zaslúžia pochvalu.

Ďalší zápas odohrajú naše kadetky v nedeľu 15.12.2019 doma proti VK Myjava.

PALAS VK LEVICE - VK Schaeffler Skalica 0:3 (-7, -16, -13)

PALAS VK LEVICE - VK Schaeffler Skalica 0:3 (-13, -20, -13)

V sobotu sa predstavili na domácej palubovke aj staršie žiačky. Príležitosť dostali hráčky z lavičky, ktorým však prvý duel nevyšiel podľa predstáv. Problém nám robilo hlavne podanie a útočné údery, tie smerovali hlavne do siete. Po prehranom zápase musela trénerka Bariaková dievčatá prebrať a namotivovať do ďalšieho stretnutia. To odohrali naše dievčatá podstatne lepšie, so súperkami držali krok a tiež zlepšili podanie. Vo výsledku nám to nepomohlo a oba zápasy sme prehrali.

Ďalší zápas odohrajú naše mladšie žiačky v sobotu 7.12.2019 vonku proti VK Nové Mesto nad Váhom.

VM Senica - PALAS VK LEVICE 0:3 (-12, -15, -17)

VM Senica - PALAS VK LEVICE 0:3 (-18, -15, -5)

Mladšie žiačky cez víkend vycestovali do Senice, kde ich čakala priateľská atmosféra. Trénerka Solčianska nemohla počítať až s tromi hráčkami základnej zostavy, takže ostatné dievčatá vedeli, že budú musieť zabrať a hrať ako tím. Dievčatá si tieto slová naozaj zobrali k srdcu a príkladne bojovali o každú loptu. Veľkú úlohu v zápase zohrali aj mladšie hráčky z tímu MIDI, ktoré sa na ihrisku vôbec nestratili. Oba zápasy sme zvládli vyhrať bez straty setu, za čo si celý tím zaslúži pochvalu.

Ďalší zápas odohrajú naše mladšie žiačky v nedeľu 8.12.2019 doma proti HIT Trnava.

MINI A:

PALAS VK LEVICE „C“ - VK Spartak UJS Komárno 0:2 (-13, -11)

PALAS VK LEVICE „A“ - PALAS VK LEVICE „C“ 2:0 (4, 10)

PALAS VK LEVICE „B“ - PALAS VK LEVICE „C“ 2:0 (18, 22)

PALAS VK LEVICE „B“ - VK Spartak UJS Komárno 0:2 (-19, -9)

PALAS VK LEVICE „A“ - PALAS VK LEVICE „B“ 2:0 (8, 4)

VK Spartak UJS Komárno - PALAS VK LEVICE „A“ 0:2 (-8, -20)

MINI „A“ vstúpili do turnaja ako favorit. Očakávania sa našim dievčatám podarilo splniť do bodky, keď si postupne dokázali poradiť s každým súperom, pričom v troch zápasoch nestratili ani jediný set. Dievčatá ťažili hlavne zo zápasových skúseností, ktoré dokázali využiť. Tím trénera Henčeka môže byť so svojim vystúpením spokojný.

Béčko MINI pod vedením trénerky Demovej zbieralo volejbalové skúsenosti. Predzápasové nadšenie vystriedali obavy, ktoré sa našťastie ukázali ako zbytočné. Dievčatá podali skvelý kolektívny výkon, pozitívne prekvapili aj svojou hrou a odhodlaním, čím prekvapili trénerku aj povzbudzujúcich rodičov. Prvý turnaj vyšiel nášmu Béčku na jednotku, keď sa náš tím prezentoval vyspelou hrou s náročnými súpermi a dokonca aj prvou výhrou.

Pre naše MINI nádeje v Céčku bol tento turnaj taktiež prvý. Stres z hry bohužiaľ zatienil tvrdo natrénované zručnosti a našim hráčkam sa nepodarilo vyhrať ani jeden set. Táto skúsenosť ale dievčatá neodradila a zodpovedne trénujú ďalej. Veríme, že hráčky trénerky Černákovej, každým ďalším zápasom získajú potrebné skúsenosti a zápasovú prax.

Ďalší turnaj odohrajú naše MINI „A“, „B“, „C“ v sobotu 14.12.2019.

MINI B:

PALAS VK LEVICE „G“ - PALAS VK LEVICE „F“ 0:2 (-12, -13)

PALAS VK LEVICE „D“ - PALAS VK LEVICE „E“ 2:0 (21, 22)

PALAS VK LEVICE „D“ - PALAS VK LEVICE „G“ 0:2 (-12, -9)

PALAS VK LEVICE „E“ - PALAS VK LEVICE „F“ 0:2 (-4, -11)

PALAS VK LEVICE „F“ - PALAS VK LEVICE „D“ 2:0 (6, 6)

PALAS VK LEVICE „E“ - PALAS VK LEVICE „G“ 0:2 (-3, -10)

Na domácom turnaji sa predstavili naše MINI „D“, „E“, „F“ a „G“.

MINI „D“ a „E“ pod vedením trénerky Matejovovej zbierali prvé zápasové skúsenosti. Dievčatá bojovali o každú loptu, avšak na svoje súperky z efka a géčka nestačili. Napriek tomu nás veľmi teší, že si mohli vyskúšať podania, idem im príjem a chápu systém hry.

Tímy „F“ a „G“ majú oproti klubovým konkurentkám o rok viac tréningu a skúseností, čo sa prejavilo na palubovke. Proti nášmu Déčku aj Éčku sme odohrali jednoznačné zápasy. Najťažšie stretnutie bolo medzi efkom a géčkom, kde sa z výhry tešili MINI „F“. Celkovo môžeme byť s turnajom a napredovaním našich tímov veľmi spokojní.

Ďalší turnaj odohrajú naše MINI „D“, „E“, „F“, „G“ v sobotu 14.12.2019 doma.

Počas víkendu sa na palubovke ukázalo viacero našich tímov. Prečítajte si, ako sa im darilo.

20.11.2019

JUNIORKY:

VM Senica - PALAS VK LEVICE 1:3 (11, -22, -20, -24)

VM Senica - PALAS VK LEVICE 3:2 (17, 23, -21, -23, 13)

V sobotu nastúpili naše juniorky v Senici opäť v pozmenenej zostave. Senica je náš súper v boji o čelo tabuľky, čo sa premietlo do zápasov a diváci videli kvalitné zápasy. V prvom sete úvodného stretnutia sme neboli v najlepšom rozpoložení, potom sme sa ale chytili a zápas otočili. Druhý duel sme začali ešte horšie ako prvý, keďže sme po slabom výkone prehrali dva sety. V ďalšom priebehu zápasu sme sa chopili svojej šance a vyrovnali na 2:2. Chýbalo len málo, aby sme sa v tajbrejku tešili my. Napriek tomu môžeme hodnotiť obe stretnutia z našej strany pozitívne.

Ďalší zápas odohrajú naše juniorky v sobotu 23.11.2019 doma proti ŠŠK VIVUS Bratislava.

KADETKY:

Volley Project UKF Nitra - PALAS VK LEVICE 1:3 (-24, 24, -13, -13)

Volley Project UKF Nitra - PALAS VK LEVICE 0:3 (-16, -24, -20)

Kadetky cestovali v nedeľu do Nitry, na palubovku UKF. Tréner Lanča musel improvizovať so zostavou a nakoniec boli na ihrisku až štyri blokárky. Prvé dva sety úvodného zápasu boli vyrovnané, rovnako ako skóre. V treťom sete naše hráčky podali už lepší výkon, ktorý s postupom času gradoval, až nám priniesol výhru v pomere 1:3. Druhý zápas bol okrem prvého setu taktiež vyrovnaný, dievčatá si však navzájom pomohli a nakoniec doviedli obe stretnutia do víťazného konca.

Ďalší zápas odohrajú naše kadetky v nedeľu 24.11.2019 doma proti Športovej škole volejbal Nitra.

VKM Piešťany - PALAS VK LEVICE 3:0 (14, 15, 19)

VKM Piešťany - PALAS VK LEVICE 3:0 (21, 19, 18)

V piešťanoch, pozitívum že nehrali ustráchane, oba zápasy vyrovnané, dievčatá proti minulým zápasom zlepšili podanie, v útoku sa zlepšili hlavne smečiarky, nevýhodou bolo aj že sme hrali iba s jedou blokárkou, obrana mala tiež pekné momenty, po technickej aj taktickej stránke najlepší zápas sezóny škoda že sme prehrali.

Ďalší zápas odohrajú naše staršie žiačky v sobotu 23.11.2019 doma prot VK Schaeffler Skalica „A“.

PALAS VK LEVICE - VK RZ Nové Zámky 3:0 (14, 4, 10)

PALAS VK LEVICE - VK RZ Nové Zámky 3:0 (9, 6, 5)

Mladšie žiačky nastúpili pred domácim publikom proti papierovo slabším Novým Zámkom. Predzápasové predpoklady sa do bodky naplnili. Od začiatku sme dominovali, lopta sa často ani nevrátila na našu stranu. Náš súper z hry v podstate nebodoval, ale naše hráčky skúšali nové veci z tréningov, ktoré sa nie vždy podarili. Ďalším pozitívom je, že si zahrala komplet celá lavička. Tento zápas bol pre nás v doterajšom priebehu sezóny jednoznačne najľahší.

Ďalší zápas odohrajú naše mladšie žiačky v nedeľu 24.11.2019 vonku proti VM Senica.

MIDI skupina A:

VC Spartak UJS Komárno - PALAS VK LEVICE A 1:2 (22, -9, -11)

PALAS VK LEVICE D - VO HIT Trnava 2:0 (12, 8)

VC Spartak UJS Komárno - PALAS VK LEVICE „D“ 2:0 (20, 25)

PALAS VK LEVICE A - VO HIT Trnava 2:1 (23, -18, 8)

PALAS VK LEVICE A - PALAS VK LEVICE D 0:2 (-17, -11)

V Komárne si pripísali prvé volejbalové skúsenosti naše MIDI „A“ a „D“. Oba tímy hrali nad očakávania. Áčko si poradilo s domácim Komárnom aj Trnavou, prehralo len s naším déčkom, ktoré vyhralo okrem zápasu s áčkom aj stretnutie s Trnavou, avšak podľahlo Komárnu. Napriek prehrám vládne v našom tábore veľká spokojnosť.

Ďalší turnaj odohrajú naše MIDI v skupine A v nedeľu 8.12.2019 doma.

MIDI skupina B:

VM Senica - PALAS VK LEVICE C 2:0 (16, 14)

VK Schaeffler Skalica - PALAS VK LEVICE B 0:2 (-8, -7)

VK Schaeffler Skalica - PALAS VK LEVICE C 2:0 (19, 21)

PALAS VK LEVICE C - PALAS VK LEVICE B 0:2 (-13, -4)

PALAS VK LEVICE B - VM Senica 2:0 (12, 15)

Naše MIDI „B“ a „C“ sa predstavili v konkurencií Senice a Skalice. Béčko si postupne poradilo so Skalicou, našim céčkom a aj so Senicou, čím bez straty setu suverénne ovládlo tento turnaj. Céčko naopak podľahlo Senici, Skalici aj nášmu béčku.

Ďalší zápas odohrajú naše MIDI v skupine v nedeľu 8.12.2019.

Prečítajte si prehľad výsledkov nášho klubu za uplynulý víkend.

13.11.2019

JUNIORKY:

PALAS VK LEVICE - Športová škola Nitra 3:2 (25, -13, 16, -15, 11)
PALAS VK LEVICE - Športová škola Nitra 1:3 (-16, 21, -23, -18)

Po náročnom týždni nastúpili naše juniorky proti silnému protivníkovi z Nitry. Aj napriek veľkej maródke sme vedeli, že musíme ustáť aj takéto situácie. Úvod prvého zápasu bol z našej strany ustráchaný, báli sme sa riskovať, v koncovke setu sme už boli podstatne odvážnejší. Je preto veľká škoda, že na tento výkon sme nenadviazali aj v druhom sete. Množstvo chýb na prihrávke a podaní nás stálo veľa bodov, našťastie sa nám podarilo dotiahnúť zápas do víťazného konca. V druhom zápase náš súper zmenil zostavu, nám fyzické sily ubúdali a napriek veľkej snahe sme prehrali koncovku tretieho setu, čo rozhodlo o osude druhého stretnutia. Napriek tomu môžeme byť s prístupom, nasadením a predvedenou hrou spokojní a na zápasy sa dalo pozerať, čo určite ocenili fanúšikovia aj rodičia.

Ďalší zápas odohrajú naše juniorky v sobotu 16.11.2019 vonku proti VM Senica.

KADETKY:

PALAS VK LEVICE - VKM Piešťany 3:2 (15, -21, -21, 20, 12)

PALAS VK LEVICE - VKM Piešťany 3:0 (15, 20, 18)

Kadetky privítali doma Piešťany. Pred zápasom muselo trénerské duo Lukáš Lanča a Andrea Vydrová improvizovať so zostavou, avšak výsledok stál za to. V prvom meraní síl nám súper nedal nič zadarmo. Hráčkam Piešťan vychádzalo podanie, naopak my sme mali problémy na prihrávke. Zápas sme nakoniec dotiahli do úspešného konca so skóre 3:2 na sety. Cez prestávku sa v našej šatni zmenila taktika, vďaka čomu bol pre nás druhý zápas podstatne jednoduchší a podarilo sa nám ho vyhrať bez straty setu. Súper u nás zanechal dobrý dojem, avšak na výhru to nestačilo. My môžeme našim hráčkam za ich výkon zagratulovať a veríme, že najťažšie chvíle už máme za sebou.

Ďalší zápas odohrajú naše kadetky v nedeľu 17.11.2019 vonku proti Volley Project UKF Nitra.

PALAS VK LEVICE - 1.VK Púchov 2:3 (-20, 20, -19, 24, -7)

PALAS VK LEVICE - 1.VK Púchov 0:3 (-15, -20, -23)

Levické staršie žiačky privítali svoje rovesníčky z Púchova. Naše hráčky v oboch zápasoch, napriek snahe, na svoje súperky nestačili. Dôvodom nepriaznivých výsledkov bolo veľké množstvo individuálnych chýb na našej strane. V ďalšom pokračovaní sezóny musíme zapracovať na zlepšení našej hry a odstránení týchto chýb. Všetci dúfame, že sa našim starším ziačkám bude v ďalších zápasoch dariť.

Ďalší zápas odohrajú naše staršie žiačky v sobotu 16.11.2019 vonku proti VKM Piešťany.

VK Nové Mesto nad Váhom - PALAS VK LEVICE 1:3 (-21, -16, 16, -19)

VK Nové Mesto nad Váhom - PALAS VK LEVICE 0:3 (-23, -23, -17)

Mladšie žiačky zavítali na horúcu palubovku do Nového Mesta. V ťažkej atmosfére odohrali naše dievčatá náročné zápasy. Úvodné dva sety prvého zápasu sme dokázali vyhrať, ale v treťom sete využili súperky silu svojho servisu a náš podpriemerný výkon na zníženie. Na vývoj zápasu zareagovala trénerka Levíc Lucia Solčianska zmenou postavenia našej stredovej hráčky. Od tohto momentu sme ovládli ihrisko, súperky sa nás zľakli, z čoho sme ťažili. Naopak domáce hráčky získavali body len po servisoch. Obe stretnutia sme dotiahli do úspešného konca a sme radi, že dievčatá ukázali v náročnej atmosfére svoju mentálnu odolnosť.

Ďalší zápas odohrajú naše mladšie žiačky v nedeľu 17.11.2019 doma proti VK RZ Nové Zámky.