13.11.2019

JUNIORKY:

PALAS VK LEVICE - Športová škola Nitra 3:2 (25, -13, 16, -15, 11)
PALAS VK LEVICE - Športová škola Nitra 1:3 (-16, 21, -23, -18)

Po náročnom týždni nastúpili naše juniorky proti silnému protivníkovi z Nitry. Aj napriek veľkej maródke sme vedeli, že musíme ustáť aj takéto situácie. Úvod prvého zápasu bol z našej strany ustráchaný, báli sme sa riskovať, v koncovke setu sme už boli podstatne odvážnejší. Je preto veľká škoda, že na tento výkon sme nenadviazali aj v druhom sete. Množstvo chýb na prihrávke a podaní nás stálo veľa bodov, našťastie sa nám podarilo dotiahnúť zápas do víťazného konca. V druhom zápase náš súper zmenil zostavu, nám fyzické sily ubúdali a napriek veľkej snahe sme prehrali koncovku tretieho setu, čo rozhodlo o osude druhého stretnutia. Napriek tomu môžeme byť s prístupom, nasadením a predvedenou hrou spokojní a na zápasy sa dalo pozerať, čo určite ocenili fanúšikovia aj rodičia.

Ďalší zápas odohrajú naše juniorky v sobotu 16.11.2019 vonku proti VM Senica.

KADETKY:

PALAS VK LEVICE - VKM Piešťany 3:2 (15, -21, -21, 20, 12)

PALAS VK LEVICE - VKM Piešťany 3:0 (15, 20, 18)

Kadetky privítali doma Piešťany. Pred zápasom muselo trénerské duo Lukáš Lanča a Andrea Vydrová improvizovať so zostavou, avšak výsledok stál za to. V prvom meraní síl nám súper nedal nič zadarmo. Hráčkam Piešťan vychádzalo podanie, naopak my sme mali problémy na prihrávke. Zápas sme nakoniec dotiahli do úspešného konca so skóre 3:2 na sety. Cez prestávku sa v našej šatni zmenila taktika, vďaka čomu bol pre nás druhý zápas podstatne jednoduchší a podarilo sa nám ho vyhrať bez straty setu. Súper u nás zanechal dobrý dojem, avšak na výhru to nestačilo. My môžeme našim hráčkam za ich výkon zagratulovať a veríme, že najťažšie chvíle už máme za sebou.

Ďalší zápas odohrajú naše kadetky v nedeľu 17.11.2019 vonku proti Volley Project UKF Nitra.

STARŠIE ŽIAČKY:

PALAS VK LEVICE - 1.VK Púchov 2:3 (-20, 20, -19, 24, -7)

PALAS VK LEVICE - 1.VK Púchov 0:3 (-15, -20, -23)

Levické staršie žiačky privítali svoje rovesníčky z Púchova. Naše hráčky v oboch zápasoch, napriek snahe, na svoje súperky nestačili. Dôvodom nepriaznivých výsledkov bolo veľké množstvo individuálnych chýb na našej strane. V ďalšom pokračovaní sezóny musíme zapracovať na zlepšení našej hry a odstránení týchto chýb. Všetci dúfame, že sa našim starším ziačkám bude v ďalších zápasoch dariť.

Ďalší zápas odohrajú naše staršie žiačky v sobotu 16.11.2019 vonku proti VKM Piešťany.

MLADŠIE ŽIAČKY:

VK Nové Mesto nad Váhom - PALAS VK LEVICE 1:3 (-21, -16, 16, -19)

VK Nové Mesto nad Váhom - PALAS VK LEVICE 0:3 (-23, -23, -17)

Mladšie žiačky zavítali na horúcu palubovku do Nového Mesta. V ťažkej atmosfére odohrali naše dievčatá náročné zápasy. Úvodné dva sety prvého zápasu sme dokázali vyhrať, ale v treťom sete využili súperky silu svojho servisu a náš podpriemerný výkon na zníženie. Na vývoj zápasu zareagovala trénerka Levíc Lucia Solčianska zmenou postavenia našej stredovej hráčky. Od tohto momentu sme ovládli ihrisko, súperky sa nás zľakli, z čoho sme ťažili. Naopak domáce hráčky získavali body len po servisoch. Obe stretnutia sme dotiahli do úspešného konca a sme radi, že dievčatá ukázali v náročnej atmosfére svoju mentálnu odolnosť.

Ďalší zápas odohrajú naše mladšie žiačky v nedeľu 17.11.2019 doma proti VK RZ Nové Zámky.

S oneskorením Vám prinášame výsledky junioriek proti Novému Mestu a mladších žiačiek proti Skalici. Prečítajte si, ako sa našim tímom darilo.

07.11.2019

JUNIORKY:

PALAS VK LEVICE - MVK Nové Mesto nad Váhom 3:0 (16, 21, 13)
PALAS VK LEVICE - MVK Nové Mesto nad Váhom 3:0 (14, 13, 19)

Juniorky nastúpili proti silnému súperovi z Nového Mesta. Oba tímy vedeli, čo ich čaká, keďže každý spoločný zápas bol veľmi náročný. Nám sa podarilo oba zápasy vyhrať bez straty setu. Receptom na súpera bolo ubránenie krajných hráčiek, čo nám zjednodušilo hru. Napriek výhre našiel tréner Lukáš Lanča miesto na zlepšenie hlavne na podaní, kde sme vyprodukovali veľké množstvo chýb. Napriek tomu patrí dievčatám pochvala.

Ďalší zápas odohrajú naše juniorky v sobotu 9.11.2019 doma proti Športová škola Nitra.

PALAS VK LEVICE - VK Schaeffler Skalica 3:0 (10, 15, 15)
PALAS VK LEVICE - VK Schaeffler Skalica 3:0 (13, 21, 10)

Do Levíc pricestovali zatiaľ neporazené hráčky Skalice. Naše dievčatá vstúpili na palubovku s rešpektom, avšak s víťaznými ambíciami. Tvrdá príprava sa nám vyplatila a dokázali sme oba zápasy vyhrať bez straty setu, čím sme splnili svoj cieľ. Poďakovanie za skvelú atmosféru patrí rodičom a fanúšikom, ktorí našim dievčatám veľmi pomohli. Po štvrtom kole naše mladšie žiačky vedú tabuľku vo svojej skupine.

Ďalší zápas odohrajú naše mladšie žiačky v nedelu 10.11.2019 vonku proti VK Nové Mesto nad Váhom.

Prinášame Vám reporty z našich víkendových zápasov.

22.10.2019

JUNIORKY:

PALAS VK LEVICE - ŠVK Pezinok 3:0 (23, 17, 20)
PALAS VK LEVICE - ŠVK Pezinok 3:0 (15, 20, 13)

Juniorky privítali na domácej palubovke súperky z Pezinka. Prvý zápas nám nevyšiel podľa predstáv, striedali sa v ňom lepšie aj slabšie chvíle. Problém pre nás viazol v prihrávkach, bez ktorých sa hrá ťažko. Napriek tomu sa nám prvý zápas podarilo vybojovať bez straty setu. Druhý zápas sme hrali lepšie, pomohli sme si podaním a aj druhé stretnutie sme doviedli do víťazného konca.

Ďalší zápas odohrajú naše juniorky v sobotu 2.11.2019 vonku proti MVK Nové Mesto nad Váhom.

KADETKY:

VK Schaeffler Skalica  - PALAS VK LEVICE 0:3 (-16, -22, -17)
VK Schaeffler Skalica  - PALAS VK LEVICE 0:3 (-24, -15, -25)

Kadetky cestovali do Skalice, kde ich nikdy nečaká ľahký duel. V úvodnom zápase nám všetko vychádzalo, súpera sme zatlačili podaním a našou pestrou hrou sme súperkám nedovolili vyhrať ani set. V druhom duely tréner Lanča zarotoval zostavu a hráčky potrebovali chvíľu na zohranie, nakoniec sa im to však podarilo. Tešiť nás môže, že sme sa nevzdali ani v 3. sete za stavu 24:18 a trpezlivou hrou sme výsledok otočili v náš prospech 25:27.

Ďalší zápas odohrajú naše kadetky v nedeľu 10.11.2019 doma proti VKM Piešťany.

VM Senica - PALAS VK LEVICE 3:0 (9, 9, 14)
VM Senica - PALAS VK LEVICE 3:0 (3, 13, 15)

Staršie žiačky cestovali ku favoritovi do Senice s omladeným tímom. Vekom mladšie žiačky dostali teda veľmi náročného súpera. Dievčatá sa snažili, bojovali o každú loptu, avšak na skúsené súperky to nestačilo. Okrem prvého setu druhého zápasu sa na náš výkon dalo pozerať

Ďalší zápas odohrajú naše staršie žiačky v sobotu 9.11.2019 doma proti 1. VK Púchov.

MIDI:

MIDI cestovali na turnaj do Studienky, kde sa zúčastnilo celkovo 6 tímov. Konkrétne išlo družstvá domácej Studienky, Senice, Skalice, Pezinka, IMA Bratislava a PALAS VK LEVICE. Hralo sa v dvoch trojčlenných skupinách systémom každý s každým. Naše dievčatá mali v skupine za súperky hráčky Skalice a Pezinka. Oba naše zápasy v skupine sa nám podarilo vyhrať, tým pádom sme postúpili do finále. V ňom sme vyzvali dievčatá z domáceho tímu. Naše hráčky sa akoby možnej výhry na turnaji zľakli, začali sme robiť chyby na podaní, príjem podania nám taktiež nešiel a tak sme Studienke vo finále podľahli 0:2. Na palubovke dostali príležitosť všetky naše hráčky a za ich výkon si zaslúžia veľkú pochvalu.

Prinášame Vám víkendový prehľad zápasov.

14.10.2019

JUNIORKY:

Slávia UK Dráčik Bratislava - PALAS VK LEVICE 2:3 (-20, 24, 22, -15, -10)
Slávia UK Dráčik Bratislava - PALAS VK LEVICE 0:3 (-22, -20, -12)

Juniorky čakalo náročné kolo proti Slávií, ktorá nečakane nasadila hráčky z extraligového tímu žien. Naše baby mali lepší vstup do zápasu, zatlačili sme súperky podaním a dávali si pozor na ich kľúčové hráčky. V druhom a treťom sete sa nám nedarilo, spravili sme množstvo chýb. Vo štvrtom sete sme súperky k ničomu nepustili a v piatom sete nám pomohlo aj šťastie. V druhom zápase už súperky nastúpili bez hráčiek z áčka, s veľmi mladým tímom, ktorý však o to viac bojoval. Tento zápas sme nakoniec vyhrali bez straty setu, čo nás môže veľmi tešiť. Dievčatá si za odvedený výkon zaslúžia pochvalu.

Ďalší zápas odohrajú naše juniorky v sobotu 19.10.2019 doma proti ŠVK Pezinok.

KADETKY:

PALAS VK LEVICE - MVK Nové Mesto nad Váhom 3:0 (13, 9, 14)
PALAS VK LEVICE - MVK Nové Mesto nad Váhom 3:0 (8, 16, 15)

V Nedeľu nastúpili kadetky proti Novému Mestu, ktoré prišlo s omladeným kádrom. Napriek tomu podali hráčky Nového Mesta veľmi pekný, bojovný výkon a zanechali dobrý dojem. Z nášho tímu je potrebné vyzdvihnúť staršie hráčky, ktoré pomohli na ihrisku a v potrebných momentoch prebrali zodpovednosť. Pochvalu si ale zaslúži celé družstvo.

Ďalší zápas odohrajú naše kadetky v nedeľu 20.10.2019 vonku proti VK Schaeffler Skalica.

VK RZ Nové Zámky - PALAS VK LEVICE 3:0 (18, 17, 14)
VK RZ Nové Zámky - PALAS VK LEVICE 3:2 (-20, 24, -23, 24, 9)

Staršie žiačky nastúpili prvý krát pod vedením Emy Bariakovej, asistentky trénera Henčeka. V prvom zápase sa nám nedarilo, nešiel nám príjem podania a nedokázali sme hrať svoju hru. Cez prestávku nová trénerka naordinovala novú taktiku a dievčatá pred odvetným zápasom namotivovala. Výsledkom bola zlepšená hra, kvalitná obrana na sieti a veľmi vyrovnaný zápas až do poslednej lopty. Štastie nám nakoniec neprialo a prehrali sme aj druhý zápas, avšak za zlepšený výkon v druhom stretnutí si dievčatá zaslúžia pochvalu.

Ďalší zápas odohrajú naše staršie žiačky v sobotu 19.10.2019 vonku proti VM Senica.

HIT Trnava - PALAS VK LEVICE 0:3 (-14, -18, -21)
HIT Trnava - PALAS VK LEVICE 0:3 (-18, -19, -14)

Mladšie žiačky cestovali do Trnavy, kde vyzvali domáci tím HIT Trnava. Domáce hráčky ukázali pekné výkony a my sme sa museli snažiť, aby sme sa dostali do vedenia. Postupom prvého zápasu sme sa rozohrali a súperky sme nepúšťali k slovu. Posledný set sme však nemali dobre rozbehnutý, ale po dohovore od trénerky Solčianskej hráčky zvládli otočiť nepriaznivý vývoj. V druhom zápase sme hrali dobre hlavne v útoku, Trnava mala slabší príjem a prihrávku, čo sme využili a vyhrali zápas bez straty setu.

Ďalší zápas odohrajú naše mladšie žiačky v nedeľu 27.10.2019 proti VK Schaeffler Skalica.

MINI:

Dva tímy z kategórie MINI odohrali v Leviciach turnaj organizvaný VK Podlužianka Levice. Turnaja sa zúčastnilo 12 tímov zo 6 klubov. Konkrétne išlo o domáci tím, PALAS VK LEVICE, Zvolen, Žiar nad Hronom, Čadca a Poltár. Každý klub mal áčko aj béčko, podľa čoho boli skupiny rozdelené. Naše áčko vyhralo skupinu v konkurencií ostatných a-tímov, keď jedinú remízu zaknihovali s Poltárom. Béčko svoju skupiny vyhralo bez jediného zaváhania a rovnako sa hráčkam darilo aj vo vyraďovacej časti, kde sa prebojovali až do finále. Áčku sa vo vyraďovacej časti taktiež darilo, čoho výsledkom bol finálový zápas proti béčku. Finále sa podarilo vyhrať béčku.